Petra Nachtmanová - autorské stránky

Květiny

18. března 2013 11:46:00

povídka Květiny

Milovala jsem květiny v mé přítomnosti. V létě jsem si je přinášela z louky, sušila je zavěšené na lustru a když se usušily, nelíbily se mi, protože vypadaly jako obyčejné seno, které žraly ovce a králící a psi na něm spali spolu s blechama.

Chodila jsem tedy jen na louku, kochala se a přemýšlela o náhradním květinovém zimním řešení.

Ze zoufalství, že mě nic nenapadlo, jsem sahala do peněženky a pomocí karty na účet a kupovala si živé květy do vázy.

První den jsme je měla nejraději na světě. Zaprášenou vázu jsem opláchla, dala jim čerstvou vodu, někdy i živiny nebo acylpirin, aby nenastydly (to jsem od někoho slyšela, že když dostanou prášek, vydržej dýl čerstvý).

Druhý den byla má láska stále pevná, silná a obrovská, protože byly od včerejška zaopatřené a nic nepotřebovaly. Poté se má láska den ode dne zmenšovala, protože, kdo jim měl stále měnit vodu ve váze?

Když si člověk něco zasadí, musí se o to starat. Já byla sice starostlivá, ale jen v duchu. Rozhodla jsem se přestat utrácet úspory za květiny a vymyslela konečně úsporné a voňavé zimní řešení: Pořádala jsem denně pěší túru do květinářství a tam se načichala.

Jako každá žena jsem si přála dostat od muže krásnou kytici jako důkaz lásky. Můj sen se mi splnil. Na první schůzce s Venoušem jsem dostala obrovskou kytici karafiátů a rozzářila se víc než pouliční lampa ze samýho štěstí a lásky, co se právě daleko větší rychlostí než doposud pumpovalo do srdce.

Usměvavá lampa postupně uvadala jako květy v mé dlani. Procházeli jsme se už pět hodin. Kytice překážela. Tahala jsem se s ní, protože mi bylo blbý mu říct, aby ji nesl, když se chce procházet celou noc. Nechtěla jsem, aby si myslel, že o květiny nestojím a tím pádem i o něho.

Přežila jsem já i ona. Domů jsme došly povadlé, já si nalila vodu do sklenky a kytky jsem šoupla do vanové lázně.

Za dva dny jsem je vytáhla, protože jsme se taky chtěla vykoupat a přemístila je nahnilý do koše.

Ne, květiny ženskou rukou neuhodíš, ale kecáním ubližuješ daleko víc.


přečteno: 7972x   komentářů: 0
 
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 15. 9. 2020