Petra Nachtmanová - autorské stránky

Esemeskové dny

18. března 2013 20:40:00

I přes net píšeš

Jsi má, esemesková!

Dej pokoj, Majku!

 

Prožíváme dny, kdy nevyřkneme jediné slovo. Někdy mi to nevadí. Někdy zuřím tygřím šílenstvím a přísahám, že rozpárám Majkovo tělní vybavení na ušišlané „Čo še nám to štalo, drobešku šplašklý?“

V nevadící dny odpovídám na Majkovy esemesky, které mi posílá pře net na mobil. Posílá esemesky „zdarma“ s reklamou. Pokaždé mi přijdou tři najednou a vypadají asi takhle:

„AHOJ ZUZIKU, PAC A PUSU TI POSILA VYSAVAC Z LUXUSNI NABIDKY FIRMY ZIZI A SPOL. JE OBJEVEM NA NASEM TRHU, OBJEDNEJTE NA CISLE 6660055 PRI RYCHLE OBJEDNAVCE PYTLIKY A AROMA ZDARMA“

druhá:

„MAJK. JAK SE MAS A CO VARI TVA KRASNA TVAR SYMBOLIZUJICI PERFEKTNI DUSEVNI STAV ZENY JE VYSLEDKEM DLOUHEHO VYZKUMU NASI FIRMY „VSE PRO ZENY“ ZAZRACNA SERA OD 3000KC, TABLETY NA MIZENI VRASEK 2500KC, PRI KAZDE OBJEDNAVCE ZRCATKO ZDARMA!!“

a třetí:

„RUCKA? MAM HLAD, VIS? ODEPIS RYCHLE NEBO AUTOBUS ODJEDE POKUD SE NEZEPTATE V INFORMACNIM CENTRU, JAK TO DNES VYPADA? VOLEJTE ZDARMA NA 1112223334 NEBO VAM VSE UJEDE“

Jednou jsem neodolala a volala zdarma. Ujelo mi absolutně vše, protože se jednalo o falešné číslo a někdo se nám napojil na telefon. Přišel účet na čtyřicet tisíc korun! Naštěstí podvodníkům do spárů padlých bylo více a my nic neplatili. Jenže i tak mne Majk podezíral, že jsem se mohla třeba ze zvědavosti zaplést do mezinárodní špionáže a volat do Egypta, Srí Lanky, Surinamu a dokonce na Velikonoční ostrovy!

Esemeskami se Majk hlavně ptá na momentální zajmavosti, kvůli kterým nemůže z vážných důvodů udělat pár kroků do kuchyně či jiné místnosti, kde zrovna přebývám. Někdy propadá takové lenosti, že sedím vedle na gauči, a aby nemusel náhodou kváknout zapípá mi zprávu. Ptá se prakticky : AHOJ ZUZIKU, ZAPLATILA JSI SLOZENKY? ZAPLATILA JSI INTERNET? TEN HLAVNE A ELEKTRIKU, ABY NAS NEODPOJILI.

Odepisuji: „ANO! VSE!“

Pak se ptá na oběd a já odepisuji, že vařím „PREKVAPENI“

„NECHCI PREKVAPENI, ALE JIDLO!“ odepisuje on nasupěně, protože se nic nedoví.

„JA VIM“

No a takhle se provokujeme dokud nenastane vadící doba, kdy přestanu písemně reagovat. Jenže Majk se nevzdává a píše a píše až si musím vypnout mobil. Jenže jelikož nemá tušení, že mám telefon v dočasné nečinnosti tak píše dál a já jen tak pro zajímavost mobil zapnu a musím odepsat se zpožděním na všechny vzkazy.

Pokud nefunguje elektrika má po žížalkách. Díky výpadkům jsem vymyslela nejlepší plán světa. Nakoupila si desítky voňavých a barevných svíček a rozmístila je do koupelny. Napustila si vodu, přidala pěnu, zapálila svíčky a než jsem se ponořila alespoň na jednu hodinu do relaxační lázně, po špičkách jsem přeťapkala k nabíjející skříňce a vyhodila elektriku. Pak jsem rychle přecupitala ke svíčkám a hupsla do vody.

V době romantického cachtání sedí Majk po tmě u PC a čeká. Čeká, čeká, nedočkává se a pak mi pošle zprávu ze svého mobilu „Co se děje? Vyhodili nás?“ Neodepisuji. Lebedím si ve vaně, mezi bublinkami, zpívám si hit „La camisa negra“ drhnu se masážní žínkou a pak si na oči položím dva pytlíky s čajem a jen zlehka oddechuji.

V době, kdy začínám snít, zahazuje Majk mobil a křičí ze židle: „Co se děje, Zuzko? CO?“

Mlčím. Nereaguji. Majk začíná též mlčet a vnoří se do nehmatatelných světů. Telepaticky se soustřeďuje na „vládce“ elektrické mocnosti a prosí, aby ji už zapnuli nebo, aby mu někdo poslal aspoň nějakou zprávu.

A čeká a čeká a nikdo mu nepošle ani písmenko. Za dvě hodiny ho osvobozuji ze zajetí ve tmě a povídám, aby šel spát a nemýlím se, když vidím, že po cestě do postele vlastně již spí.


přečteno: 11766x   komentářů: 0

Komentáře


Přidání komentáře:

Vaše jméno:

Váš e-mail: (pokud jej uvedete, zobrazí se)

Nadpis:

Text:

vyplňte kontrolní číslo
osmset dvacet devět:
(nechte prázdné)
ODESLAT
 
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 28. 11. 2019