Petra Nachtmanová - autorské stránky

Supermarketové akce

18. března 2013 20:39:00

Zlá průtrž mračen

Nakupuji pod střechou

Zaplať to, Majku!

 

„To nemáš peníze, že to musím platit já?“ rozčiloval se.

„Jsi můj muž. A ty jsi snad chtěl jít do marketu nebo se mýlím?“

Opravdu chtěl jít on. Chtěl. Já byla oblečená k rybníku. Na sobě dvojdílné plavky s barevnými květinami. Přes ně přehozené letní šaty s motýly. Na hlavě slamák, přes rameno tašku s modrým delfínem, v ní opalovací krém s faktorem číslo osm, knížku „Kdyby byla zima“, osušku s indiánkou objímající čtyřnohého vlka ze Španělska a půl litrovou lahev nebublinkové vody.

Majk rozložil deku na překvapivě posekané louce u vody. Zatáhlo se nebe.

„Dnes nebude pršet,“ prozradil mi a začaly padat kapky.

„No dobře, říkali, že budou menší přeháňky. Mám nápad Zuzi, zajdeme do marketu a pak se vrátíme.“

Byl to jeho nápad a připoměla jsem mu to.

„Ty jsi chtěl jít do marketu, tak plať!,“ zopakovala jsem nahlas jeho protidešťový únikový tah.

„No jo, chtěl, ale jen si koupit něco malého na zub. Dvě čokoládové tyčinky s oříšky a ne půl vozíku.“

„Můžu snad za to, že pořád prší?“

Zapomněl se zmínit, že sice hlásili menší přeháňky, ale na severu se mohly místy vyskytovat i vytrvalejší deště a bouřky. My na severu byli a navíc nejspíš na místě výskytu. Venku lilo jako z konve a my neměli deštník. Čekala jsem až přestane a bloudila mezi regály.

Za dvě hodiny přečkávání nevlídného počasí v gigantické prodejně se vozík do poloviny zaplnil. Přece nikdo nebude jen tak bloudit mezi regály a tvrdit „Schovávám se před deštěm“, když už jednou je tady, tak si nakoupí na zítra a pozítří. A ušetří minimálně benzín na cestu do světa divů.

„Kdo to sní?“ ptal se, když viděl ve vozíku chleba, osm rohlíků, koblihy, deset různých oplatek, želatinové medvídky, osm jogurtů, mleté maso, zubní pastu, prášek na praní, dvacet deka vlašského salátu, velkou čokoládu s oříšky a další věci, které byly zamaskované vyjmenovanými.

„U nás se nikdy nic nevyhodí,“ odpověděla jsem po pravdě.

„Hmm, to je fakt.“

Vytáhl svojí bankovní kartu a mlčky zaplatil. Věděl, že to moje vina nebyla. Mohla za to špatná předpověď počasí. A on osobně, protože nepomyslel na důsledky své neočekávané chuti na sladký hřích.

A my stejně cestou k autu zmokli! Majk celý a já napůl.

Zmokla jsem napůl, protože jsem absolvovala promenádu v plavkách, abych uchránila mé drahé šaty z Francie od škodlivých spadů. No a plavky byly naštěstí na mokro a sajrajty zvyklé a nepotřebovaly ochranku.


přečteno: 10967x   komentářů: 0
 
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 1. 8. 2020