Petra Nachtmanová - autorské stránky

Staré švihadlo

14. září 2013 18:18:00

„Maminko prosím tě koupíš mi také švihadlo, každá holčička má svoje a já si musím půjčovat,“ říkala Jiřinka mamince. Chtěla moc svoje švihadlo, skákaly denně malou a velkou školku a jí to moc bavilo, ale doma si chtěla také trochu trénovat, aby mohla vyhrávat.

„Na půdě jedno leží, vem si ho. Já jsem přes něj skákala a vyhrála každou malou i velkou školku,“ ozvala se babička, která pletla v křesle svetr.

Jiřinka běžela nadšeně na půdu a našla švihadlo ve staré dřevěné truhlici, ale vrátila se smutná.

„Ale to švihadlo je tak ošklivé, šedivé s hnědými držadly. Holčičky mají taková barevná švihadla, budou se mi posmívat.“

„Alespoň ho vyzkoušej a když se ti nebude líbit, tak ti koupím nové,“ řekla jí maminka.

Děti se jí opravdu posmívaly, že má takové staré švihadlo, ale jen do té doby než začala skákat. Skákala a skákala a neudělala žádnou chybu. Nakonec přestala sama, aby si mohly i ostatní děti zaskákat. Dnes vyhrála nade všemi. Druhý den jí Gábinka půjčila své nové barevné švihadlo, ale brzo udělala chybu, zatímco Gábinka skákala a skákala a chybu neudělala. I ostatní děti chtěly půjčovat její staré švihadlo a vyhrávaly. Už se jí neposmívaly, že má staré a ošklivé švihadlo, ale říkaly, že má báječné švihadlo.

Jiřinka večer uložila své švihadlo do barevné papírové krabičky a tiše mu zašeptala.

„Jsi nejlepší švihadlo ze všech a nechci nikdy žádné barevné.“

Babičce také sdělila, že je to nejlepší švihadlo na světě. Ta přikývla a usmívala se, aby ne, věděla že má na půdě kouzelné švihadlo, které vyhrává každou školku.


přečteno: 8995x   komentářů: 0
 
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 18. 7. 2019